CZ PL

Po–Pá  9:00 – 12:00
 14:30 – 18:00
So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Zajímavé případy Hnisavý zánět dělohy – pyometra
Kastrovat či nekastrovat? To je otázka, kterou si určitě pokládá hodně z vás. Pokud neplánujete štěňátka, kastraci na naší klinice rozhodně doporučujeme. Kastrace totiž mnohdy zachrání život feny. více »
starší případy

Aktuality Změna ordinačních hodin!!!
O státních svátcích 1.5. a 8.5. se neordinuje! Děkujeme za pochopení. Tým veterinární kliniky více »
starší aktuality

Přijímáme platby platební kartouCestování se zvířaty po ČR i do zahraničí

Nejprve ze všeho je třeba si uvědomit, zda vaše zvíře (pes,kočka,fret­ka,…) snáší cestování dobře nebo jestli jim nebude lépe doma např. u známých, s kterými bývají v kontaktu a znají se. Pokud s cestováním není problém, zde je pár rad.

Co nutně potřebujete pro cesty do zahraničí

 • Zvíře musí být označeno mikročipem (označení tetováním je uznáváno, pokud je jasně čitelné a bylo prokazatelně provedeno před datem 3.7. 2011)
 • Platný cestovní pas s potvrzeným očkováním proti vzteklině (v době očkování musí být zvíře již řádně označeno mikročipem, pokud tak není musí se znovu přeočkovat proti vzteklině i v případě, že je již v imunitě, ale není označeno a kvůli plánované cestě do zahraničí se nově musí dooznačit – platným se v tomto případě očkování proti vzteklině stává po 21 dnech.)
 • Velká Británie, Irsko, Malta a Finsko požadují 120 – 24 hodin před vstupem ošetření proti echinokokóze, tj.odčervení .Účinnou látkou musí být praziquantel, v pase musí být zaznamenán podaný lék, výrobce, dávka léku, datum a hodina aplikace. Toto musí veterinární lékař potvrdit do pasu razítkem a podpisem. Pes nesmí být určen k prodeji a musí být doprovázen svým majitelem.
 • U určitých plemen psů jsou v jednotlivých státech EU odlišné požadavky, které třeba zjistit u veterinářů dotyčných zemí nebo vyslanectví.
 • Při cestách mimo EU je třeba zjistit např. na ambasádě jaké jsou podmínky pro vstup se psem do dané země.
 • Pro návrat psa z některých zemí mimo EU je proto vyžadováno kromě očkování na vzteklinu i vyšetření krve na přítomnost protilátek proti původci vztekliny.Tyto země mimo EU jsou zařazeny do seznamů podle jejich nákazové situace, tj. dle rizika zavlečení vztekliny zpět do EU. Jejich seznam se každý rok mění a vše lze zjistit na webových stránkách státní veterinární správy www.svscr.cz pod odkazem cestování se psy

Co doporučujeme před vycestováním do ciziny

 • Vždy je lepší se před plánovanou dovolenou (ať už doma nebo v zahraničí) poradit s vet.lékařem, která očkování jsou vhodná do daných zemí (doporučujeme např. vakcinace proti psince, parvoviróze, leptospiróze, psincovému kašli, inf.hepatitidě at­d.)

totéž platí pro kočky ( vakcinace proti panleukopenii, herpesviróze a kaliciviróze).

 • V některých jižních státech mohou vaše mazlíky ohrožovat exotické infekce či parazité (např. Dirofilarie tzv.srdeční červivost)a proto doporučujeme preventivně podat antiparazitika před odjezdem do jižních krajin a následně i po příjezdu (nejlépe s měsíčním odstupem), aby se minimalizovala možnost vývoje dospělých larev

Rady přímo na cestu

 • pokud budete cestovat v parném létě doporučujeme vyjet buď brzy ráno nebo na večer.
 • mějte s sebou misky jak na jídlo, tak na vodu, na které je Váš pejsek zvyklý.
 • během cesty podávejte pravidelně vodu a dělejte přestávky, aby se psík(kočka) mohli vyvenčit, proběhnout (kočku nechte na vodítku)
 • vezměte jim jejich oblíbenou hračku a pelíšek
 • pokud se léčí na nějakou chorobu, nezapomeňte jim přibalit jejich léky
 • NIKDY nenechávejte žádné zvíře v uzavřeném automobilu!!!
 • nezapomeňte na bezpečnostní pomůcky do auta (přepravní klec, mřížka, postroj, atd.)


Po–Pá  9:00 – 12:0014:30 – 18:00

So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Před návštěvou je vždy lepší se telefonicky objednat, předejdete tak případnému čekání.