CZ PL

Po–Pá  9:00 – 12:00
 14:30 – 18:00
So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Zajímavé případy Hnisavý zánět dělohy – pyometra
Kastrovat či nekastrovat? To je otázka, kterou si určitě pokládá hodně z vás. Pokud neplánujete štěňátka, kastraci na naší klinice rozhodně doporučujeme. Kastrace totiž mnohdy zachrání život feny. více »
starší případy

Aktuality Změna ordinačních hodin!!!
O státních svátcích 1.5. a 8.5. se neordinuje! Děkujeme za pochopení. Tým veterinární kliniky více »
starší aktuality

Přijímáme platby platební kartouZákladní prevence

Na naší klinice provádíme veškerou preventivní činnost jako je

  • vakcinace
  • odčervení
  • ošetření proti vnějším parazitům
  • potvrzení zdravotního stavu zvířete před vycestováním do zahraničí
  • preventivní vyšetření krve a moči
  • program zubní prevence
  • program redukce nadváhy

Mám doma nové štěně, kotě – kdy ho naočkovat?

Pes

Štěňata se poprvé vakcinují ve věku 6 – 8 týdnů. Očkování se musí revakcinovat v intervalu 3–4 týdny. Po 3. měsíci věku se může pejsek naočkovat proti vzteklině a tím má základní vakcinační schéma hotové a je imunní proti uvedeným infekcím – Psinka, Parvoviroza, Leptospiroza, Infekční hepatitida, Parainfluenza a Vzteklina.

Dospělý pes se vakcinuje vždy jednou ročně proti každé z výše uvedených chorob a to buď proti všem najednou nebo se vzteklina vakcinuje odděleně v jiném termínu ( v závislosti na přání majitele, z důvodu možné alergické reakce)

Kromě uvedených onemocnění lze u psů provádět ještě vakcinaci proti dalším onemocněním, zejména velice významné v poslední době je očkování proti Lymské borrelioze a Tetanu.

Kočky

Koťata se poprvé očkují v 8. týdnu věku a to proti Panleukopenii, Infekční rhinotracheitidě a Kaliciviróze. Revakcinace se provádí opět po třech týdnech. Po třetím měsíci věku je možno koťata vakcinovat proti vzteklině.

Dospělé kočky se revakcinují vždy jedenkrát ročně proti všem výše zmíněným onemocněním.

Kromě výše uvedených onemocnění je velmi vhodné kočky vakcinovat ještě proti Chlamydióze (po devátém týdnu věku), Virové leukémii koček FeLV ( po devátém týdnu věku a po provedení sérologického vyšetření), Dermatofytóze ( po dvanáctém týdnu věku) a Infekční peritonitidě FIP ( po šestnáctém týdnu věku).

Fretka

Fretky se vakcinují proti Psince a Vzteklině. Vakcinace proti Psince se provádí od osmého týdne věku s následnou revakcinací po třech týdnech. Vakcinace proti Vzteklině je možná po třetím měsíci věku s následnou každoroční revakcinací.

Králík

Králíky je vhodné vakcinovat minimálně proti Králičímu moru a Myxomatóze králíků. Králíci se vakcinují ve věku desíti týdnů. V případě nepříznivé nákazové situace je možno vakcinovat i v ranějším věku.

Dospělí králíci se revakcinují v 6-ti měsíčním intervalu.

Kromě těchto dvou onemocnění se králíci mohou vakcinovat také proti Pasteurelóze králíků ( možno od čtvrtého týdne věku, revakcinace v sedmi týdnech a potom vždy jednou za šest měsíců).

Očkovat se mohou jen klinicky zdravá zvířata, měla by být řádně odčervená. Na přeočkování nezapomeňte vzít očkovací průkaz s sebou.Po–Pá  9:00 – 12:0014:30 – 18:00

So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Před návštěvou je vždy lepší se telefonicky objednat, předejdete tak případnému čekání.