CZ PL

Po–Pá  9:00 – 12:00
 14:30 – 18:00
So  9:00 – 11:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Zajímavé případy Hnisavý zánět dělohy – pyometra
Kastrovat či nekastrovat? To je otázka, kterou si určitě pokládá hodně z vás. Pokud neplánujete štěňátka, kastraci na naší klinice rozhodně doporučujeme. Kastrace totiž mnohdy zachrání život feny. více »
starší případy

Aktuality POZOR ZMĚNA ORDINAČNÍCH HODIN!!!
Od 1.7.2024 u nás dochází ke změně ordinačních hodin!!! Změna se týká jen SOBOTNÍCH ordinačních hodin, kdy budeme **ordinovat od 9:00 do 11:00. Sobotní odpolední ordinační … více »
starší aktuality

Přijímáme platby platební kartouZajímavé případy

Hnisavý zánět dělohy – pyometra

Měli jsme případ fenky labradora, kdy majitelé pozorovali zvýšené pití a zvětšené břicho. Teplotu měla u horní hranice, jinak byla aktivní, jedla a pila. Majitelé uvedli, že se fence v minulosti několikrát dávali injekce proti hárání. Po klinickém vyšetření jsme provedli biochemii a hematologii krve a vyšetření dutiny břišní ultrazvukem. Zjistili jsme přítomnost tekutiny (hnisu) v děloze a v krvi bylo naměřeno zvýšené množství bílých krvinek, to poukazuje na přítomnost zánětu v organismu. Po infuzní terapii bylo nutné přistoupit k chirurgickému zákroku, při kterém byla celá děloha s hnisajícím obsahem včetně vaječníků odstraněna. Jen pro zajímavost – děloha s obsahem vážila 4,2 kg.

Pokud by se tento život ohrožující stav adekvátně neřešil, končil by tento případ umrtím fenky.

více »

Autoúraz a rozsáhlá devastace měkkých tkání

Na naši kliniku byl loni doveden pejsek – kříženec, asi 4–5 let starý, po autoúrazu. Neznámý původní majitel ho vyhodil v cizím městě a po autoúrazu se ho chopil nový majitel, který ho ihned po nehodě zavezl na jiné pracoviště. Po ošetření se rána nehojila tak, jak by měla a přestože docházeli na pravidelné kontroly a výsledek se nedostavoval, rozhodli se majitelé přijet k nám.

Po klinickém vyšetření bylo přistoupeno k reoperaci – pacient byl sedován a následně připojen na inhalační narkózu. Nejprve se provedla toaleta rány, poté debridement (odstranila se podstatná část nekrotické kůže) a nakonec sutura určitých partií a zavedení drenu. Pacient byl po zákroku ihned probuzen, byla nasazena antibiotická a analgetická terapie a ránu jsme překryli krytím a obvazem.

Na dalších kontrolách se prováděla toaleta rány, laváže a nakonec se převázala. Po několika dnech jsme odstranili dren a ránu jsme nechali hojit per secundam. Granulace tkáně byla podporována omýváním rány antiseptickým roztokem, použitím DebriEcaSan aquagelu a masti alaptid 2%. Po několika dnech rána krásně epitelizovala. Na fotkách můžete vidět vývoj hojení. Vše se krásně zhojilo i díky poctivé a důkladné péči nových majitelů. Dnes se pejsek těší dobrému zdraví.

více »

Cizí těleso v průdušnici

Sedmiletá kočka byla přinesena na naši kliniku pro náhlé zhoršené dýchání. Jednalo se o kočičku, která žije v domácím prostředí,ale chodí i ven. Předešlý den byla dle majitele naprosto v pořádku. Při klinickém vyšetření byla zjištěna normální teplota, těžká inspirační dyspnoe, dýchání s otevřenou tlamou, cyanotické sliznice, poslechově plicní pole bez přídatných šelestů. Při prohlídce tlamy jsme viděli špatný stav zubů, velké množství zubního kamene a několik zubů již kočce chybělo.

Bylo provedeno RTG vyšetření dutiny hrudní a krku. V krční části průdušnice bylo vidět cizí těleso opacity kosti velikosti 9×7 mm, které průdušnici zcela obturovalo.

Kočka byla umístěna do kyslíkového boxu a po částečné stabilizaci bylo přistoupeno k šetrné sedaci a odstranění cizího tělesa kleštěmi na bronchoskopii. Po odstranění cizího tělesa došlo velice rychle k úpravě dýchání. Kočce byla podána ATB a NSAID´s a ihned po zákroku byla probuzena.

K našemu překvapení jsme viděli, že vytažené cizí těleso byl vlastní zkažený zub kočky. Nyní je kočka plně zotavená a daří se jí dobře.

Z tohoto případu plyne ponaučení nepodceňovat stav zubů domácího mazlíčka a nechat je pravidelně kontrolovat u veterinárního lékaře.

více »

Po–Pá  9:00 – 12:0014:30 – 18:00

So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Před návštěvou je vždy lepší se telefonicky objednat, předejdete tak případnému čekání.