CZ PL

Po–Pá  9:00 – 12:00
 14:30 – 18:00
So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Zajímavé případy Hnisavý zánět dělohy – pyometra
Kastrovat či nekastrovat? To je otázka, kterou si určitě pokládá hodně z vás. Pokud neplánujete štěňátka, kastraci na naší klinice rozhodně doporučujeme. Kastrace totiž mnohdy zachrání život feny. více »
starší případy

Aktuality Změna ordinačních hodin!!!
O státních svátcích 1.5. a 8.5. se neordinuje! Děkujeme za pochopení. Tým veterinární kliniky více »
starší aktuality

Přijímáme platby platební kartouNa co se zaměřit při výběru nového štěňátka a kočičky

Řekněte taky stop množírnám! Protože se stále častěji setkáváme v ordinaci se štěňátky i koťaty, která nemají odpovídající věk, který byl novým majitelům sdělen při prodeji a někdy bohužel ani zdravotní stav není dobrý, tak Vám píšeme pár rad na co se soustředit při výběru a koupi nového člena rodiny, abyste nenaletěli někomu, kdo má doma množírnu.

  • 1. Chovatel nebo původní majitel by Vám měl ukázat v jakém prostředí štěně(kotě) prozatím vyrůstá, všímejte si jakým způsobem s nimi chovatel zachází (nikdy nekupujte štěně na ulici, na chodbě supermarketu nebo jen po předání někde ve městě bez toho aniž byste viděli, kde vyrůstalo)
  • 2. Prohlédněte si prostředí pozorně, podívejte se i na matku, v jakém je stavu, jak se chová, příp. na sourozence (všímejte si zda je vrh vyrovnaný)
  • 3. Podívejte se zda mají čisté uši, oči, zda nemají výtok z očí, z nosu, z řitního otvoru atd.
  • 4. Kotě i štěně by mělo být hravé,veselé, mělo by mít čistý kožich (dobré by bylo se podívat zda má prořezané zuby), jestli nemá velkou kýlu na břiše ( při pohmatu bříška, nesmí být cítit žádná boulička)
  • 5. Požádejte chovatele, aby vám sdělil, kdy bylo štěně(kotě) odčervené, příp. očkované ( očkovací průkaz by Vám měli předat s kupovaným zvířetem), datum narození by měl každý chovatel také znát. Štěňata se doporučuje odstavovat v 8 týdnech od matky a to je doba, kdy si je může převzít nový majitel. Velká část chovatelů je pro tzv.časný odstav už v 6 týdnech, ale rozhodně je lepší, pokud jsou déle u matky. První očkování je mezi 5.-7.týdnem věku a vaše štěňátko by mělo mít první už za sebou. U koťat je první očkování z pravidla kolem 8. týdne. Odčervování se provádí od 14–21 dní, tudíž by měla mít min. 1–2 za sebou.
  • 6. U čistokrevných plemen si pořádně pročtěte kupní smlouvu (pokud jste si všimli nějakých nedostatků nebo máte připomínky nebojte se zeptat a sdělit je chovateli včas ještě předtím než si odnesete štěně a kotě a podepíšete smlouvu).
  • 7. Jestliže Vám bude cokoliv zásadně vadit (ať už prostředí ve kterém vyrůstá, hygienické podmínky, chování a způsob jednání- raději zvolte jiného chovatele).
  • 8. Je třeba si také uvědomit, že pořízení zvířete do domácnosti vyžaduje značnou péči (výchova, péče o srst, jídlo, atd.) a také finance. Nemůžeme počítat s tím, že námi zvolené zvíře bude stále zdravé jako za mládí a nebude vyžadovat žádnou péči. Tak jako my lidé i Vaše zvíře může trpět chorobami a mnohdy velmi závažnými, jejichž léčba stojí dané peníze. Úkolem nás veterinářů je pomáhat daným zvířatům a snaha léčit je a ne vybírat peníze z majitelů, jak se velmi často hanebně uvádí.

Proto by měl každý z Vás velmi důkladně zvážit všechna pro a proti než se rozhodne pořídit si domácího mazlíčka. Jsou to radosti, ale i strasti a také zvíře není věc! Ne nadarmo se říká: “Pes je jediný tvor na světě, jehož láska k člověku zastíní i lidskou sebelásku.” Josh Billings

“Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.” Ben Williams

“Pes pozná dobrého člověka. Jenže, co mu dá námahy, než takového výjimečného jedince najde.” Cyril Šedý

Zpět do rady a zajímavostiPo–Pá  9:00 – 12:0014:30 – 18:00

So14:30 – 18:00

+420 554 616 496
+420 720 555 443

Před návštěvou je vždy lepší se telefonicky objednat, předejdete tak případnému čekání.